Leczenie zgięcia prącia falą uderzeniową Li-ESWT - Cambridge Medical

Leczenie zgięcia prącia falą uderzeniową Li-ESWT

Opis

Choroba Peyronie’go, czyli stwardnienie plastyczne prącia prowadzące do jego zgięcia występuje u około 1-5% mężczyzn. Przyczyny tego schorzenia nie są znane lecz podejrzewa się, że przyczyną jej powstania może być uraz nawet minimalny, często niezauważony przez pacjenta. Wyróżnia się 2 fazy choroby. Faza ostra, kiedy Pacjent czuje ból, szczególnie w czasie wzwodu, oraz postępuje zgięcie członka trwające od kilku do nawet 12 miesięcy – przechodzące w fazę przewlekłą, gdy ból zanika natomiast zgięcie członka pozostaje. W rzadkich przypadkach, co zdarza się u nie więcej niż 10% pacjentów choroba może się spontanicznie cofnąć. Pozostali Pacjenci doświadczają zmniejszonej jakości życia spowodowanej zmianą kształtu często prowadzącą do zaburzeń erekcji oraz niemożliwości odbycia stosunku seksualnego.

Leczenie falą uderzeniową przy użyciu najnowszej generacji aparatu Duolith firmy Storz Medical prowadzi do zmniejszenia bólu w ostrej fazie, zmniejszenia skrzywienia oraz polepszenia erekcji prowadząc do wzrostu jakości życia Pacjenta.

Efekty zabiegu

  • Likwidacja objawów bólowych lub znaczna ich redukcja
  • Zmniejszenie krzywizny prącia
  • Poprawa erekcji

Wskazania do zabiegu

  • Skrzywienie prącia (Choroba Peyronie’go)
  • Współistniejące zaburzenia erekcji

Przeciwwskazania

  • Przyjmowanie niektórych leków przeciwkrzepliwych (skonsultuj z lekarzem możliwość przeprowadzenia zabiegu).

Przygotowanie do zabiegu

Brak specyficznych zaleceń.

Czas trwania zabiegu

7 – 15 minut

Przebieg zabiegu

Pacjent znajduje się na fotelu urologicznym leżąc na plecach. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do krocza prącia kierując wiązką fali uderzeniowej w kierunku wyczuwalnej blaszki zwłóknienia. Do leczenia używany jest żel, nakładany na skórę celem lepszego przewodnictwa pomiędzy głowicą z ciałem pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Brak jest specyficznych zaleceń po zabiegu.

Pacjent powinien posiadać dostępne środki przeciwbólowe w razie wystąpienia niewielkiego natężenia bólu po zabiegu.