Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową Li-ESWT - Cambridge Medical

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową Li-ESWT

Opis

Problemy z erekcją dotykają 1 na 3 mężczyzn w wieku powyżej 40 lat. Są one najczęściej spowodowane problemem z przepływem krwi przez ciała jamiste członka odpowiedzialne za erekcje (naczyniopochodne zaburzenia erekcji). Predysponują do tego nadciśnienie, cukrzyca, wysoki cholesterol, palenie tytoniu, nadwaga. Rzadziej, problemy ze wzwodem mogą też być powiązane z problemami hormonalnymi, psychologicznymi, a także powiązane z uszkodzeniem nerwów bądź naczyń.

Zaburzenia erekcji są problemem postępującym, natomiast leczenie falą uderzeniową w przeciwieństwie do większości innych terapii jest leczeniem przyczynowym, co oznacza, że pozbywamy się sedna problemu. Działanie fali uderzeniowej stymuluje przepływ krwi oraz tworzenie nowych połączeń naczyniowych (kapilar). Najważniejszym efektem jest stymulacja wytwarzania eNOS (endotelialna syntetaza tlenku azotu) oraz VEGF (naczyniowego endotelialnego czynnika wzrostu). Pierwsza substancja zwiększa przepływ krwi, druga zaś to czynnik wzrostu odpowiedzialny za regenerację i nowotworzenie naczyń.

Efekty zabiegu

  • Polepszenie jakości i częstotliwości erekcji
  • Zmniejszenie zapotrzebowania na leczenie farmakologiczne – brak potrzeby brania tabletek na erekcję lub znaczna redukcja potrzebnej dawki

Wskazania do zabiegu

  • Zaburzenia erekcji z komponentą naczyniową

Przeciwwskazania

  • Brak przeciwwskazań do leczenia falą uderzeniową

Przygotowanie do zabiegu

Brak specyficznych zaleceń po zabiegu

Pacjent powinien posiadać dostępne środki przeciwbólowe w razie wystąpienia niewielkiego natężenia bólu po zabiegu.

Czas trwania zabiegu

7 – 15 minut

Przebieg zabiegu

Pacjent znajduje się na fotelu urologicznym leżąc na plecach. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do prącia, a następnie do krocza celując w kilka okolic, aby efekt został równomiernie rozłożony. Do leczenia używany jest żel, nakładany na skórę celem lepszego przewodnictwa pomiędzy głowicą z ciałem Pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Brak specyficznych zaleceń po zabiegu

Pacjent powinien posiadać dostępne środki przeciwbólowe w razie wystąpienia niewielkiego natężenia bólu po zabiegu.

Terapia skojarzona

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową może być wykonywane w formie terapii skojarzonej z zabiegiem P-Shot. W takich przypadkach zabieg rewitalizacji wykonujemy 1-2 tygodni wcześniej.